سئو سایت

سئو سایت مخفف (Search Engine Optimization) است. یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر شامل مجموعه فعالیت های فنی گوناگونی است. فعالیت هایی شامل رعایت استاندارد موتورهای جستجوگر می باشد به عنوان مثال معماری برنامه نویسی، چیدمان صحیح، نگارش مناسب و…

سئو سایت فرایندی است از مجموعه مهارت ها و تخصص های گوناگون. برای نتیجه بخشی مناسب سئو سایت لازم است شرکتی متخصص تعامل لازم را باهم داشته باشند.

سئو سایت

سئو سایت چیست؟ بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر به چه معناست؟

سئو سایت مخفف (Search Engine Optimization) است. یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر شامل مجموعه فعالیت های فنی گوناگونی است. فعالیت هایی شامل رعایت استاندارد موتورهای جستجوگر می باشد به عنوان مثال معماری برنامه نویسی، چیدمان صحیح، نگارش مناسب و…
بهینه سازی سایت فرایندی است از مجموعه مهارت ها و تخصص های گوناگون. برای نتیجه بخشی مناسب سئو سایت لازم است شرکتی متخصص تعامل لازم را باهم داشته باشند.

ضرورت سئو سایت چیست؟

سئو سایت تعاریف کسب و کارها را در دهه اخیر تغییر داده است. پیش از این در بازار ها مناطقی که پر ترددتر بودند رونق بیشتری داشتند. اما با ظهور موتورهای جستجو علی الخصوص گوگل این مناطق پرتردد، معنای خود را در لینک های ابتدایی موتورهای جستجو پیدا کردند. به عبارتی اگر سایت شما سئو بهتری داشته باشد، بیشتر دیده می شوید و بیشتر امکان خرید محصولات و خدمات شما وجود دارد و گردش مالی بیشتری را تجربه خواهید کرد.
بهینه سازی موتورهای جست و جو شما را در معرض دیده شدن بیشتر قرار می دهد. اگر سایت سئو شده شما در گوگل معرفی شود، به سرعت رتبه خوبی را کسب خواهد کرد. برای همین پیشنهاد می شود طراحی سایت خود را به شرکتی بسپارید که در زمینه سئو سایت هم تخصص دارند. زیرا استاندارد های اولیه را در طراحی سایت شما رعایت می کنند.
سئو سایت نیاز مبرم هر سایت است. به دلیل اینکه موتورهای جست و جو عامل اصلی دیده شدن شما هستند. برای همین باید به قوانین و استاندارد های آنان احترام گذاشت.
بهینه سازی موتورهای جست و جو را جدی بگیرید زیرا طبق آمار رسمی 85 درصد کاربران سه نتیجه اول موتورهای جست و جو را انتخاب می کنند.

چرا در بعضی کسب و کارها سئو سایت از طراحی سایت مهم تر و پر اهمیت تر است؟
در تمامی کسب کار ها رقابت وجود دارد. در برخی مشاغل و کسب و کار ها اما بیشتر و حیاتی تر. در بعضی مشاغل حتی اهمیت سئو سایت به قدری پر رنگ است که صاحبان کسب و کار ترجیح میدهند چندین برابر هزینه زمانی و مالی طراحی سایت را، روی بهینه سازی سایت برای موتور هایی جست و جو سرمایه گذاری کنند.
این رقابت بر سر این است که اولین پیشنهاد گوگل، بینگ، یاهو… برای بازدید کنندگان باشند. زیرا اولین پیشنهادهای گوگل بهترین انتخاب در چشم بازدیدکننده به نظر می رسد. پس اگر شما هم ارایه کننده خدماتی هستید که در فضای آنلاین و آفلاین رقابت بالایی دارید، نیازمند ارتقاء سئو سایت هستید!
نکته بسیار مهم در سئو سایت قدمت حضور شما در فضای اینترنت و گوگل است. پس اگر رقبای شما هنوز در این فضا قدم نگذاشته اند، زودتر پیش قدم شوید تا گوی قدمت دست شما باشد. اما اگر رقبای شما از قبل در این فضا هستند، شرکت بلو وب راهکارهایی برای شما دارد که بتوانید با قدیمی ها رقابت کنید.

چگونه استاندارد سئوی سایت خود را بررسی کنیم؟
ابزار های بسیاری در سطح اینترنت وجود دارند که به کمک آنها میتوانید تا حدی از استاندارد های سئو سایت خود مطلع شوید. اما این ابزار ها معمولا اطلاعات خام را به شما می دهند و نیاز به تحلیل های کارشناسی بیشتری دارد.
ما در شرکت بلو وب افتخار این را داریم تا با بررسی دقیق اطلاعات و بررسی سورس کد های سایت شما پتانسیل های موجود برای سئو سایت را در اختیار شما بگذاریم.

متخصصان متعهد سئو
ما بر این باوریم که حرفه ما باید فرآیند تکنیکی، پیچیده و گاهی طاقت‌ فرسای سئو را تا حد امکان برای مشتریانمان ساده کند. یکی از راه‌ های زیادی که به انتها رسانیده‌ ایم تخصیص یک مسئول تماس یا رابط واحد برای هر مشتری جهت مدیریت پروژه‌ های شماست. شما با متخصص سئو بلووب به خوبی آشنا خواهید شد و همچنین آن ها نیز با کسب و کار شما و نیازهای منحصر به فرد شما آشنا می شوند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ بلو وب
ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ بلو وب (Blueweb) خود را متعهد به صداقت و مسئولیت‌های فردی در کار خود می‌دانیم. به عنوان یک ارایه‌کننده خدمات بازاریابی اینترنتی و بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) در برابر مشتریان خود همواره در جهت دستیابی به رتبه‌های بالاتر، بهبود ترافیک و تبدیل مشتری احتمالی به مشتری قطعی، و بازده سرمایه مثبت برای وبسایت مشتریان خود می‌کوشیم. این در حالی است که از اصول اخلاقی زیر پیروی می‌کنیم:

 1. همواره در جهت افزایش یا حفظ رتبه خود و افزایش تحولات و بازده سرمایه برای سایت مشتریان خود به بهترین نحوی که در حیطه توانمندی‌های ماست فعالیت می‌کنیم.
  ما کار خود را با این هدف که در صدر بمانیم، با تحولات الگوریتم‌های موتور جستجو همگام باشیم و تکنولوژی‌های وبسایت را تغییر دهیم ادامه خواهیم داد.
 2. محرمانگی و گمنامی مشتریان خود را کاملا حفظ خواهیم کرد.
  هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره کسب و کار مشتری را فاش نخواهیم کرد. همچنین فعالیت سئوی خود یا پیشرفت آن در سایت وی را برملا نخواهیم کرد. این مسئله شامل هر گونه اطلاعات رهیافتی در مورد دارایی‌های ملکی و معنوی بدون رضایت مکتوب قبلی مشتری می‌شود. ما این اطمینان را می‌دهیم که کارکنان و پیما‌ن‌کاران بلو وب (Blue web) با توافق مکتوب عدم افشا موافق هستند که این امر محرمانگی کلیه اطلاعات مشتری را تضمین می‌نماید.
 3. ما در هیچ فعالیتی که دانسته باعث زیان به برند یا شهرت مشتری شود شرکت نخواهیم کرد.
  این اطمینان را می‌دهیم که فرآیندهایی که برای سئو سایت شما به کار می‌بریم از دستورالعمل‌های دایرکتوری و موتور جستجو پیروی می‌کند و هرگز دانسته از تاکتیک‌ها یا تکنیک‌هایی که منجر به متخلف شناخته شدن سایت‌ها شده یا آنها را از دایکریتوری یا ایندکس‌های موتور جستجو حذف می‌کند استفاده نخواهیم کرد.
 4. حقوق ما در رابطه با عدم همکاری با کسب و کارهایی که مشاجره‌انگیز یا سیاسی هستند محفوظ است.
  این موضوع شامل کمپین‌های سیاسی، شبکه‌های خبری سیاسی، قمار، مواد مخدر، کسب و کارهای مرتبط با سکس یا موارد رکیک صریح و تولیدات یا خدماتی است که در فوریت‌های ملی فرصت‌طلبانه تلقی می‌شود. چنین فهرستی جامع نیست و حقوق ما در رابطه با صلاحدید خود در شناسایی اینکه آیا یک مشتری مورد مناسبی برای آژانس ما هست یا خیر، محفوظ است.
 5. ما قوانین انتشاریافته موتورهای جستجو را از روی عمد نقض نخواهیم کرد.
  همواره تلاش خواهیم کرد تا این اطمینان را بدهیم که در مورد قوانین و دستورالعمل‌های موتورهای جستجو به‌روز هستیم. هنگامی که تغییراتی در قوانین و دستورالعمل‌ها رخ می‌دهد به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که در صورت لزوم سایت مشتری ما تابع قوانین بوده به طوری که از هر گونه نقض احتمالی اجتناب شود.
 6. کار دیگران را به دروغ به عنوان کار خود ارایه نخواهیم داد.
  ما به دنبال طراحی‌ها و محتوای اصلی برای تمامی مشتریان خود هستیم تا از هرگونه دزدی ادبی احتمالی اجتناب شود. هر محتوایی که توسط طرف ثالثی برای ما تولید می‌شود به صورت محتوای مطرح‌شده آن‌ها درباره آن کاربرد استفاده خواهد شد.
 7. ما مشتریان یا جستجوگران موتور جستجوی خود را اغفال یا گمراه نخواهیم کرد.
  این اطمینان را می‌دهیم که مشتری خود را بد جلوه نخواهیم داد. همچنین عامدانه اطلاعات نادرستی چه از طریق لیست نتایج موتور جستجو، چه تبلیغات و چه محتوای وبسایت متعلق به مشتری به وی ارائه نمی‌دهیم.
 8. ما خدمات یا ماهیتمان را به دروغ ارائه نمی‌کنیم.
  در بازپخش کلیه جزئیات خدمات سئوی خود، متدها، مهارت‌ها، گواهی‌نامه‌ها، آموزش، سوابق اجرایی، منابع و برنامه ساعات کار صادق خواهیم بود و هرگز از روی عمد مشتریان خود را در مواردی از این قبیل گمراه نخواهیم کرد.

بدین وسیله همانند سایر متخصصان سئو ما نیز متعهد به پایبندی به اصول اخلاقی سئوی مزبور و انجام کسب و کار خود توام با امانت‌داری کامل هستیم تا نه تنها از موفقیت پیوسته شرکت خود بلکه موفقیت و کامیابی کسب و کار مشتریان نیز اطمینان حاصل کنیم.

ما همواره بهتر می‌شویم
سئو سایت هرگز رکود ندارد، ما نیز همین‌طور. سئو همواره تغییر می‌کند، زیرا الگوریتم چندگانه گوگل هر ساله به‌روزرسانی می‌شود که این موضوع بر فاکتورهای رتبه‌بندی تاثیرگذار است و ما همیشه در صدر آخرین اخبار و ترندها هستیم. شرکت سئوی ما دائما در حال یادگیری تکنیک‌های جدید و به‌روز بودن جهت پیشی گرفتن از رقباست.

ما منصفانه بازی می‌کنیم
ما در هر کاری که انجام می‌دهیم برای صداقت و امانت‌داری ارزش قائلیم. همواره منصفانه بازی می‌کنیم. با استفاده از سئوی کلاه‌سفید به نتایجی می‌رسیم که بدون اسپم و قمار بوده و منجر به جریمه‌های احتمالی گوگل نمی شود. به عبارت ساده‌تر، برای برنده شدن در سئو سایت فریبکاری نمی‌کنیم. به عنوان یک شریک برتر گوگل، با قوانین پیش می‌رویم و هرگز کسب و کار شما را به خطر نمی‌اندازیم. همچنین هرگز درستکاری خود را در معرض خطر قرار نمی‌دهیم.

چرا بهینه‌سازی موتور جستجو یک سرمایه‌گذاری بزرگ است؟
تمامی صاحبان کسب و کارها به دنبال سود بیشتر از فعالیت خود هستند. تمامی آنها خواهان بهترین حاشیه سود هستند. سئو پول شما را پس‌انداز می‌کند. سئو را به عنوان یک کارمند در نظر بگیرید: او هرگز پایان ساعت کار ندارد. هرگز به مرخصی یا تعطیلات نمی‌رود. شبانه‌روز برای شما کار می‌کند، حتی هنگامی که در خواب هستید.
سئو به تلفن‌ها پاسخ نمی‌دهد. بلکه می‌گذارد تلفن زنگ بزند. سئو سایت دقیقا مشتریان را به وبسایت شما هدایت کرده و محصولات، خدمات و برند شما را در مقابل آنها قرار می‌دهد.

سئوی تکنیکال چیست و چرا مهم است؟
سئوی تکنیکال فرآیندی است که شما را از سازگاری وبسایتتان با دستورالعمل‌های ماشین جستجو مطمئن می‌سازد. در نتیجه سایت می‌تواند بدون هیچ مشکلی کرال و ایندکس شود. هدف اصلی سئوی تکنیکال از ارزیابی، ایجاد سئوی صحیح برای سایت و تعیین جنبه‌هایی است که برای یک تجربه آنلاین بی‌نقص باید بهبود بخشید.
با گذشت سال‌ها، خواسته‌های کاربران به طور چشمگیری تغییر کرده و ماشین‌های جستجو پیچیده‌تر شده‌اند. طبق گزارش استاتیستا، در حال حاضر به طور تخمینی 5/3 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در جهان وجود دارد. این موج عظیم استفاده از تلفن هوشمند باعث می‌شود که الگوریتم به‌روزرسانی گوگل در رتبه‌بندی صفحات وب اهمیت بیشتری برای سرعت سایت و تجربه استفاده از موبایل قائل شود.
امروزه، وبسایتهایی با ساختار ضعیف، بارگذاری آهسته صفحات و تغییر مسیر ضعیف ممکن است مشمول جریمه گوگل شوند. بدون مداخله مناسب، مشکلات مربوط به سئوی تکنیکال می‌تواند منجر به سقوط رتبه جستجو و ترافیک موثر شود. با اطلاع از این که بهترین نتایج جستجوی موثر از تقریبا 35 درصد کلیک‌ها حاصل می‌شود، کاهش رتبه سایت می‌تواند برای کسب و کار شما زیانبار باشد.

سئوی تکنیکال: اولین گام شما در خلق یک تجربه جستجوی بهتر
اساس تغییرات الگوریتم‌ها یک هدف را دنبال می‌کند: ارایه بهترین تجربه کاربری ممکن. برای دستیابی به آن باید درک دقیقی از سئوی تکنیکال داشته باشید. همچنین باید بدانید موجب چه می‌شود و چگونه ارزیابی آن اطمینان شما را از رعایت وبسایتتان در مورد دستورالعمل‌های ماشین جستجو و استانداردهای صنعتی حاصل می‌کند.
سئوی داخلی تکنیکال شامل چندین مولفه از جمله سرعت سایت، صفحات موبایلی پرشتاب (AMP)، استاندارد استثنا کردن روبات‌ها (robots.txt)، وضعیت XML در نقشه سایت و کیفیت محتوا است. این فاکتورها برای پیاده‌سازی آنلاین وبسایت شما حیاتی هستند. طبق گزارش گوگل، صفحه‌ای که با سرعت 10 ثانیه بارگذاری می‌شود می‌تواند به میزان 123 درصد موجب افزایش نرخ پرش شود. یک تاخیر یک ثانیه‌ای در بارگذاری صفحه موبایل می‌تواند منجر به سقوط 20 درصدی در نرخ تبدیل مشتری احتمالی به قطعی، کاهش 11 درصدی در بازدید از صفحه و نیز کاهش 16 درصدی در رضایت مشتری ‌شود.
آن‌قدر درنگ نکنید که مشکلات سئوی تکنیکال منجر به پیامدهای مضر سئو برای سایتتان شود. بر روی سئوی تکنیکال جهت تجارت الکترونیک، وردپرس و سایر سیستم‌های مدیریت محتوا (CNS) همین الان سرمایه‌گذاری کنید تا بتوانید برای آینده زمان و پول خود را پس‌انداز نمایید. برای تماس با مشاوران سئوی تکنیکال ما برنامه‌ریزی کنید تا به اطلاعات بیشتری درباره سئوی تکنیکال و اهمیت آن برای کسب و کارتان دست یابید.

سوالات متداول درباره بهینه‌سازی موتور جستجو:

 1. سئو چگونه کار می‌کند؟
  سئو اقدامی برای ایجاد تغییرات در حضور آنلاین شماست (به ویژه وبسایت شما) تا موجب جذابیت بیشتر برای موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ شود. موتورهای جستجو وبسایت شما را کرال (یا اسکن) می‌کنند تا بدانند که این وبسایت در مورد چه موضوعی است. بهترین اقدام سئو این است که به سادگی امکان درک موتورهای جستجو از وبسایت شما را فراهم آورد. سئو کمیت ترافیک موثر وبسایت و کیفیت بازدیدکنندگان سایت شما را بدون هیچ هزینه اضافی افزایش می‌دهد. با پیاده‌سازی یک استراتژی توانمند سئو روی وبسایتتان، گوگل آن را به عنوان یک سایت معتبر خواهد شناخت و کاربران را به آدرس این سایت راهنمایی خواهد کرد.
 2. آیا من برای موتورهای جستجوی مختلف به استراتژی‌های سئوی متفاوتی نیاز دارم؟
  تفاوت‌های جزئی و نامحسوسی میان موتورهای جستجوی مختلف وجود دارد. با این حال معمولا می‌توانید در استراتژی سئوی خود بر گوگل متمرکز شوید. زیرا اغلب بازارهای هدف شما از چنین موتور جستجوی پیشرویی استفاده می‌کنند. همچنین اساس ترافیک موثر از گوگل سرچشمه می‌گیرد.
 3. چه چیز بر رتبه سئو سایت شما اثر می‌گذارد؟
  سه فاکتور وجود دارد که مستقیما بر رتبه سئوی شما اثر می‌گذارد، حتی اگر تنها یک استراتژی جستجوی بسیار اساسی را روی سایت خود پیاده‌سازی کرده باشید. فاکتورهایی که باید در نظر گرفت عبارتند از:
  زمان بارگذاری صفحه- اگر وبسایت شما بسیار آهسته بارگذاری شود، بازدیدکنندگان شما برخواهند گشت و احتمالا به وبسایت رقبایتان خواهند رفت. گوگل (و همه موتورهای جستجو) رتبه کمتری به وبسایت شما خواهند داد که این به دلیل بارگذاری آهسته صفحه است. این موضوعی است که باید مورد توجه دقیق قرار گیرد. زیرا ما را به به‌روزرسانی اصلی تاییدشده توسط گوگل نزدیک‌تر می‌کند. به‌روزرسانی هسته حیاتی وب در مارس 2021 بر سه جنبه‌ای متمرکز خواهد بود که مستقیما و به طور قابل توجهی روی تجربه کاربر از سایت شما تاثیرگذار است. زمان بارگذاری صفحه در این به‌روزرسانی به طور برجسته‌ای در نظر گرفته شده و مهم‌ترین مسئله جهت ایمن‌سازی رتبه‌بندی شما و یا دستیابی به SERPهای بالا است.
  انتخاب واژگان کلیدی- واژگان کلیدی شما باید به دقت انتخاب شوند به طوری که وبسایت و صفحات شما تحت عبارات جستجوی صحیح که مشتری ایده‌آل شما به دنبال آن می‌گردد لیست شود.
  تولید محتوا- اگر محتوای باکیفیتی روی سایت خود ایجاد کنید مخاطبین شما سایتتان را به سرعت و به سادگی خواهند یافت و در آن توقف می‌کنند تا بیشتر بیاموزند. در نتیجه زمان توقف در سایت افزایش یافته که موجب ارتقا رتبه‌بندی آن در موتورهای جستجو می‌شود.
 4. آیا وبلاگ‌نویسی به سئو سایت کمک می‌کند؟
  وبلاگ‌نویسی به ارتقا استراتژی سئوی شما در سایتتان کمک می‌کند، اما تنها وقتی که به صورت بهینه‌ ایجاد شده باشد. موتورهای جستجو به دنبال محتوایی در سایت شما هستند که به قدر کفایت به سوالات کاربران پاسخ دهد. در نتیجه با ایجاد و اشتراک‌گذاری وبلاگ‌های دقیق و باکیفیت که موضوعات مرتبط را در حیطه کاریتان پیگیری می‌کنند، شما احتمالا به عنوان یک منبع موثق در رابطه با موضوع مورد جستجو شناخته خواهید شد. با تاکتیک‌های سئوی داخلی موتورهای جستجو وبلاگ شما را ساده‌تر خواهند یافت.
 5. آیا سئو از تبلیغات پولی بهتر است؟
  سئو و پرداخت به ازای کلیک یا سایر امکانات رسانه‌های پولی با همدیگر به ارتقا وبسایت و موقعیت برند شما به عنوان یک برند خوشنام در حیطه کاری و جایگاه شما کمک می‌کنند. سئو اغلب بازده سرمایه بسیار بهتری را در مقایسه با امکانات رسانه‌های پولی ارائه می‌دهد. نیازی به تاکید نیست که سئو ارزان و آسان است، میزان معقولی از زمان و منابع را صرف می‌کند تا هدف شما را برآورده سازد و در عین حال ثمره بلندمدتی دارد که ممتاز و پایدار است. اغلب مواقع سئو و تبلیغات پولی با همدیگر کار می‌کنند تا بهترین نتایج را ارائه دهند.
 6. بهترین عملیات سئو چیست؟
  سئو سایت یک اقدام چندوجهی است که نیازمند عملیات متفاوت بسیاری روی یک وبسایت است تا بتواند آن را برای جستجو بهینه‌سازی کند. بسیاری از افراد سئو را به محتوای باکیفیت وابسته می‌دانند. زیرا الگوریتم‌های جستجو به محتوا به عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی اهمیت زیادی می‌دهند. الگوریتم‌ها به دنبال محتوایی هستند که به مقصود مورد نظر کاربر در جستجو پاسخ بدهد. اگر محتوای شما مستقیما با مخاطب گفتگو کند وبسایتتان توسط گوگل به کاربران ارائه خواهد شد. اما محتوا به تنهایی اقدام مناسبی برای سئو نیست. شما باید به سایت‌های خارجی معتبر که به سایت شما به شکل بک‌لینک اشاره می‌کنند مرتبط شوید و این سایت‌ها باید امتیاز خوبی در رابطه با اعتبار دامنه داشته باشند.

همچنین بهترین اقدام، اقدامی است که موجب بهینه‌سازی داخلی پربازده شود (به معنی بهینه‌سازی ویژگی متا در تگ‌ها، تصاویر و محتوا). و در نهایت جنبه‌های تکنیکال سئو سایت را در نظر بگیرید. آیا وبسایت شما معماری بسیار خوبی دارد؟ تجربه کاربر (UX) چگونه است؟ آیا به سادگی هدایت‌پذیر است؟ و آیا مطمئنید که می‌توانید به صورت داخلی به صفحات خود وصل شوید؟